logoCFPA1

O nás

 
  • CFPA (Asociace bývalých profesionálních fotbalových hráčů ČR) vznikla v roce 2010 jako výsledek diskusí bývalých hráčů o nutnosti efektivnější a profesionálnější organizace fungování veteránského fotbalového hnutí a také jako výsledek snahy o vytvoření platformy pro začlenění českého veteránského fotbalu do evropských struktur, konkrétně do asociace EFPA (Sports Group of European Former Football Players Associations).
  • Kromě výše uvedeného byla dalším důvodem založení CFPA potřeba vytvořit organizaci, která by se stala dostatečným a respektovaným partnerem pro státní a podnikatelské subjekty při získávání finančních prostředků pro fungování veteránského fotbalového hnutí.
  • Výsledkem aktivit CFPA je vznik fotbalové reprezentace ČR hráčů nad 35 let, tzv. Czech Republic Masters, kterou reprezentovalo již více než sedmdesát bývalých reprezentantů a prvoligových hráčů. Za více jak 5 let fungování CFPA odehrál tento výběr 42 převážně mezistátních utkání s neskutečnou bilancí 35 výher a 7 remíz. Zatím tak zůstává reprezentace Czech Republic Masters neporažena.
  • Ing. Pavel Červený
  • Generální sekretář

Partneři

---------------------------------------------------------------------------------------------------    

EFPA

Kontakt

   
TOP