Gabriel Petr

Gabriel Petr

Petr Gabriel (* 17. května 1973, Praha) je bývalý český fotbalista, levonohý hráč hrající nejčastěji na levém kraji obrany, občas i na pozici stopera či jako levý záložník.

Klubová kariéra

Do ligového fotbalu se výrazněji začal prosazovat v dresu Viktoria Žižkov,za kterou odehrál 79 zápasů a vstřelil 3 branky. Jeho talentu si všimli ve Spartě Praha, kam Gabriel přestoupil v roce 1996. Do základu se dlouho nemohl prosadit přes značnou konkurenci a tak byl jen velice kvalitním náhradníkem. Až na sklonku svého sparťanského působeni se chytil šance, kterou už nepustil. Za Spartu odehrál 97 ligových zápasů a vstřelil 6 ligových gólů. V evropských pohárech odehrál v dresu Sparty 25 zápasů a vstřelil dvě branky.

V roce 2000 přestoupil společně se svým tehdejším spoluhráčem ze Sparty Lokvencemdo bundesligového Kaiserslauternu. Zde se ale neprosadil a byl i dlouhou dobu zraněný. Za tři sezony v tomto klubu odehrál jen 7 zápasů, pak odešel na půlroční hostování doTeplic, kde se předvedl v deseti utkáních. Poté se vrátil do Německa, tentokrát do druhé bundesligy do Arminie Bielefeld. S tímto klubem vybojoval postup do nejvyšší soutěže a patřil k oporám. Odehrál zde 71 prvoligových utkáni a vstřelil dvě branky. Poté působil v dresu Viktorie Žižkov, kde v roce 2009 po sestupu Viktorky do druhé ligy ukončil kariéru.

TOP