Baranek Miroslav

Miroslav Baranek (* 10. listopadu 1973, Havířov) je bývalý český fotbalový záložník a reprezentant. Na amatérské úrovni hraje za SK Třeboradice v pražském přeboru, kam jej zlákal v roce 2012 Václav Drobný. V dresu Sparty Praha se radoval ze zisku několika ligových titulů. Ve Spartě poté působil v roli vedoucího mužstva.

Miroslav Baranek je ochovancem fotbalu v Horní Suché (současný název TJ Depos Horní Suchá), odkud ještě v žákovském věku přešel do sousedního Baníku Havířov (současný název MFK Havířov). S prvoligovým českým fotbalem začínal ve Vítkovicích, kde strávil sezonu 1993/94. Poté se stěhoval do druholigového moravského klubu FC LeRK Brno (jaro 1995) a následně do Olomouce, kde se stal velkou oporou SK Sigma Olomouc po dvě sezony. Jeho výkonů si všimlo vedení Sparty a přivedlo si ho do svého týmu. I tam se stal oporou mužstva. V roce 2001 českou ligu načas opustil, ale v Německu se příliš neprosadil a vrátil se zpět do Sparty. Tam už ale tolik nezářil a byl propuštěn. Půlku sezony 2004/05 strávil v Mladé Boleslavi, než se usídlil v Jablonci, kde je i na začátku sezóny 2007/08 velmi důležitým článkem týmu. Po skončení ročníku se však vedení klubu rozhodlo neprodloužit Barankovi smlouvu a hráč zamířil do druholigového rakouského klubu Trenkwalder Schwadorf. Tam se ale po výměně trenéra příliš neprosadil. V letech 2009–2011 nastupoval za mužstvo ASK Kottingbrunn v rakouské regionální soutěži. Po odchodu z Kottingbrunnu hrál za rakouský tým SC Laa/Thaya odkud přestoupil v průběhu sezony 2011/12 do 1. SK Prostějov.

Dne 11. března 2012 nastoupil za nováčka pražského přeboru SK Třeboradice, kde se společně s Václavem Drobným stal základní páteří mužstva.

Baranek Miroslav

TOP